Vērienīgajai kara drāmai “Dvēseļu putenis” veltīta filmas kostīmu un fotogrāfiju izstāde

 

Vērienīgajai kara drāmai “Dvēseļu putenis” veltīta

filmas kostīmu un fotogrāfiju izstāde

 

“LAI TOP DVĒSEĻU PUTENIS”

No 4. decembra modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” aplūkojama vērienīgajai kara drāmai “Dvēseļu putenis” veltīta filmas fotogrāfiju un kostīmu izstāde “Lai top Dvēseļu putenis”. 

Izstāde ir visaptverošs fotogrāfiju stāsts, kas ļauj ieskatīties filmas uzņemšanas aizkulisēs. Aktierus un radošo komandu gan saspringtajā darba procesā, gan pārdomu brīžos iemūžinājuši brīvprātīgie fotogrāfi no Rīgas – Pēteris Vīksna, Maksimilians Kotovičs, Otto Strazds, Kristians Poikāns un Jānis Pipars.

Līdzās fotogrāfijām no filmas tapšanas procesa izstādes apmeklētājiem klātienē iespējams apskatīt arī filmas “Dvēseļu putenis” rekvizītu -  strēlnieku virtuves ratus, kā arī filmas varoņu Artūra Vanaga (aktieris Oto Brantevics), Mirdzas (aktrise Ieva Florence - Vīksne) un citu tēlu kostīmus.

Tērpus filmai radījušas galvenā filmas kostīmu māksliniece Sandra Sila, kostīmu māksliniece Gita Peta un kostīmniece Dace Rožlapa. Visi kostīmi ir veidoti speciāli šai filmai un papildināti ar aksesuāriem no privātām mākslinieču kolekcijām.

Izstāde tapusi sadarbībā ar lielformāta druku “PMTM”, galvenā filmas mākslinieka Jura Žukovska, galvenās filmas kostīmu mākslinieces Sandras Silas, kā arī modes un izklaides centra “Rīga Plaza” un apģērbu veikala “Monton” atbalstu.