Rētu anatomija / II daļa

 

Rētu anatomija / II daļa

Rētas - gan fiziskas, gan emocionālas - bieži vien tiek definētas kā tabu tēma. Tās tiek slēptas, noklusētas un maskētas. Mēs vairamies runāt par jautājumiem, kas skar nepatīkamas atmiņas. “Rētu anatomija” pievēršas šīs tēmas humānam atspoguļojumam, vēlas parādīt rētu dabiskumu un iederību. Ikviena pieredze ir daļa no pagātnes, kas veido personības izaugsmi un ietekmē dzīves skatījumu. Izstāde interpretē rētas jēdzienu caur dažādām prizmām, kas tiek pasniegts gan caur personīgām sajūtām un pārdzīvojumiem, gan var veidot personīgas asociācijas ar jebkuru apmeklētāju.

Projekta ideja radusies 2016. gada februārī, kad kāda sieviete uzrunājusi fotogrāfi iemūžināt savu trīsgadīgo dēlu, kuram tika noteikta diagnoze – iedzimta sirdskaite - kā rezultātā viņš ir pārcieties divas sirds operācijas. Uz krūškurvja ir palikusi rēta. Bērna māte vēlējusies saglabāt šīs fotogrāfijas kā vizuālu apliecinājumu un atmiņu par svarīgu dzīves posmu. Ar šo satikšanos sākas projekts, kura pirmā daļa bija skatāma kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Projekta pirmo daļu joprojām var skatīt lauraviluma.com/retu-anatomija.

Projekta mērķis ir ikvienam atgādināt, ka šajā perfekcionisma un skaistuma kulta laikmetā ir svarīgi nezaudēt sevi un neļauties stereotipiem. Rētas ir skaistas, jo tā ir daļa no mums un mūsu pieredzes.

Laura Viļuma ir studējusi kultūras menedžmentu ar specializāciju radošajā fotogrāfijā. Studiju laikā pievērsusies konceptuālās fotogrāfijas virzienam, bet pēc studijām to apvieno ar komercfotogrāfiju. Šobrīd pamatā darbojas kāzu un modes industrijā. Padziļinātā interese par cilvēka ķermeni kā vienu no estētikas izpausmēm atspoguļojas viņas darbos, un fotogrāfija kā sevis izpausmes veids ir guvis prioritāro nozīmi autores iekšējo pārdzīvojumu risināšanai. Dažādu projektu ietvaros ir strādājusi Portugālē, Francijā, Spānijā un Krievijā, guvusi ārvalstu pieredzi, kā arī labprāt piedalās profesionālās izaugsmes braucienos. Viņas radošajām gaitām var sekot līdzi www.lauraviluma.com.