M Art gallerijā izstāde Kalnu gara skatiens

 

Kalnu gara skatiens

M Art gallerijā 2019.g. septembris

Un ja tu pārāk ilgi vēro bezdibeni, bezdibenis sāk vērot arī tevi. ©

Kalni var dalīties ar aizraujošiem skatiem ar to, kurš vēro. Kalni var parādīt vienmēr mainīgo laika apstākļu milzīgo spēku. Kalni vienā mirklī var būt mierīgākā vieta, un nākamajā brīdī izsaukt visus tā dēmonus. Viens kalns var atgādināt par jūsu sen aizmirsto pirmo mīlestību, citu var uztvert kā milzīgu plēsēju. Kalnos ir kaut kas pārdabisks.  Kādu dienu mēs atklājām, ka daži virsotņu attēli atklāj daudz vairāk, kā var likties pirmajā brīdī, kautko, kas ir apslēpts paviršam garāmgājējam, kautko no gara mistiskās būtības, kas tajos ir bijusi mūžīgi.

Šajā izstādē kopā ar SmArts studio kalnu fotogrāfijām tiks eksponēti gleznotājas un tērpu mākslinieces Baibas Rēderes pēdējo gadu darbi no sērijas TUR =TEPAT; TĀLU=TUVU, kas tika izstādīti Jūrmalas pilsētas muzejā un Liepājas Latviešu biedrības namā 2018. gadā. Rīgā darbi tiek izstādīti pirmo reizi.

Kalnu gara skatiens ir izstādes dalībnieku sadarbība foto un tērpu jomā. Mēs atklājām, ka mums ir interesanti sadarboties un mēs varam viens otru iedvesmot. Tā izstādei pievienojās arī Baibas gleznas. 

Baiba glezno abstrakti.  “Šis veids man palīdz nepieķerties zināmajam, ieraudzīt neredzamo un visu laiku meklēt......reizēm pat nezinot ko tieši.....Tas prasa drosmi un uzticēšanos . Vienlaicīgi tā ir kā meditācija. ”

“Visas manas gleznas ir par iekšējiem ceļojumiem, pat ja tās atgādina abstraktas ainavas vai zemes satelīta uzņēmumus “, atklāj Baiba.

Baibas mākslas valoda ļauj skatītājam ienirt daudzslāņainā tēlu un sajūtu pasaulē, piedzīvojot pašam savu iekšēju ceļojumu.

Autoru darbu sinerģiju jūs varēsiet baudīt visu septembri galerijā M Art gallery Mūkusalas ielā 71, Rīga Plaza.