Katrīnas Avotiņas gleznu Personālizstāde "Keep Calm & Carry On"

 

Katrīnas Avotiņas gleznu Personālizstāde "Keep Calm & Carry On" 

"Galerija M Māksla" Modes un izklaides centrs "Rīga Plaza," 1. st., Mūkusalas ielā 71. 

 

No 1. līdz 31. oktobrim. „Galerijā M Māksla”, Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” 1. stāvā būs skatāma mākslinieces Katrīnas Avotiņas gleznu personālizstāde „Keep Calm & Carry On”.

Izstādes nosaukums ir “Keep Calm & Carry On” un iedvesma tam ir glezna, ko radīju vairāk kā 2 gadi atpakaļ, saistībā ar notikumiem, kas tajā laikā risinājās visā pasaulē. Amerikā pie varas nāca Donalds Tramps, Francijā notika vairāki teroristu spridzināšanas akti, bet pats galvenais un šokējošākais notikums bija, kad Lielbritānija nobalsoja referendumā par izstāšanos no Eiropas Savienības. Vairāk kā trīs gadi pagājuši, un joprojām Brexit problēma ir aktuāla, nekas nav atrisinājies, neziņa, neskaidrība cilvēkus moka ikdienā, tai skaitā arī mani. Neteikšu, ka šī britu tautas izvēle mani sajūsmina, bet ko lai dara, kamēr augstās valdības amatpersonas un politiķi cīnās savā starpā un mēģina atrast kādu sakarīgu izeju Brexit procesam, man un lielākajai daļai cilvēku ar to visu ir jāsamierinās un atliek tikai turpināt savu ikdienu parastajā ritmā un darbos, cerot, ka viss atrisināsies. Gleznu izstāde “Keep Calm & Carry On” aicina izrauties no drūmās, pelēcīgās ikdienas, atrast kaut ko pozitīvu, priecāties, ceļot un mīlēt vienam otru,  vienalga kurā pasaules malā mēs dzīvotu.

Katrīna Avotiņa dzimusi Rīgā. Pēc J. Rozentāla Mākslas vidusskolas pabeigšanas iestājās LMA glezniecības nodaļā, kur ieguva Bakalaura grādu un 2000. gadā pabeidza maģistra grāda studijas profesoru Kaspara Zariņa un Alekseja Naumova meistarklasē. Šobrīd māksliniece jau 15 gadus dzīvo un strādā Lielbritānijā, skaistajā Jorkšīras apgabala Līdsas pilsētā, aktīvi piedalās dažādos starptautiskos projektos un izstādēs, piemēram, sadarbībā ar Artbox Projects, Katrīnas glezna “Life Is Beautiful” tika izrādīta Swiss Art Expo Cīrihē šī gada augusta mēnesī. Katrīna sadarbībā ar pazīstamo latviešu bērnu grāmatu autori Ievu Samausku ir ilustrējusi 3 bērnu grāmatas. Viena no tām, “Muša, kura gribēja būt lidmašīna” ieguva lielu atsaucību no bērniem daudzās Latvijas skolās.

“Manā glezniecībā liela nozīme ir krāsu spēlei, līnijai un sižeta izvēlei. Ar krāsām un tēliem es izsaku savu pasaules uztveri, bet sižetam ir īpaša loma.”

Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Lielbritānijā, ASV, Austrālijā, Eiropas valstīs un Japānā.

Izstādes kuratore:

Inese Drone

Galerija M. Māksla

Modes un izklaides centrs Rīga Plaza,

Mūkusalas iela 71, 1 st

Mob.:(+371) 25548307