Saņemt jaunumus

Galerijā “M māksla” tiks atklāta Ilzes Aumales izstāde “Vasaras diena”

01.06.2018 00:00 - 30.06.2018 00:00

No 1. līdz 30. jūnijam galerijā “M māksla,” modes un izklaides centra Rīga Plaza 1.stāvā, būs apskatāma mākslinieces Ilzes Aumales izstāde “Vasaras diena.”

Māksliniece Ilze Aumale stāsta par izstādi:

Gleznot ainavu var ļoti dažādi, pat viens un tas pats mākslinieks. Šie darbi tapuši 2017.gada vasarā Ogrē, saulainās vai mainīgi saulainās dienās un, droši vien, 2018. gada vasara manos darbos izskatīsies pavisam savādāk. Dabas studijas ir visādā veidā vērtīgas. Es ilgāku laiku nebiju pievērsusies ainavai, tāpēc šos darbus var uzskatīt par vingrināšanos un tie ir vienkārši bez pretenzijām uz kaut ko “īpašu” vai “laikmetīgu”, dažiem darbiem gribētos pat dot nosaukumu “Nostaļģija” – ar atsauci uz kādu aizgājušu laiku. Es nezin kāpēc iedomājos “Laimas” konfekšu “Asorti” kasti ar uzrakstu “Nostaļģija” un vienu no gleznām uz tās vāka, līdzīgi kā atceros sarkanās rozes uz vāka manā bērnībā. Taču kopumā šī nelielā izstāde nav nostaļģiska, bet ir sirsnīga, silta, dzīva un reizēm mazliet naiva – tāpēc arī man simpātiska. Laikmeta notikumu burzmā sirsnīgums u.c. minētais var izsaukt nostaļģiskas noskaņas, jo
kaut kas no tā var šķist it kā zudis, taču sirds dziļumos ir ilgas un cerība to atjaunot. Dažam tas var būt bērnības laikā piedzīvotais, citam nekad nepiedzīvotais.

Tādējādi “Vasaras dienas” darbos “īpašais” ir tieši to vienkāršums, dzīvīgā un vieglā sajūta par “būšanu procesā”, par “bērnišķīgu” prieku un ziņkāri neierobežotu ne pagātnē, ne nākotnē, par gaišumu, kuru vajag.

Pierakstīties jaunumiem

Personas datu drošību un uzglabāšanu atbilstoši LR likumdošanai garantē LSREF3 Riga Plaza SIA.