Saņemt jaunumus

Agitas Zemītes izstāde “Čakijs”

02.07.2018 00:00 - 30.07.2018 00:00

Ielūdzam uz mākslinieces Agitas Zemītes personālizstādi „Čakijs,” kura no 2018. gada 02. jūlija līdz 31.jūlijam būs skatāma „Galerijā M māksla”, modes un izklaides centra “Rīga Plaza”, Mūkusalas ielā 71, 1. stāvā. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci notiks 5.jūlijā no pl,19:00.

Agitas Zemītes makslinieces izglītība iesakās zīmēšanas un gleznošanas pulciņā Pieonieru pilī.

Savas prasmes Agita pilnveidojusi mācoties pie gleznotāja Bruno Celmiņa. Taču saikne ar glezniecību uz brīdi pārtrūka.

Mākslinieces aicinājumu uz kādu laiku apklusināja vēlme pierādīt sevi biznesā.

Atgriezties pie krāsām un otas Agitu pamudināja māsas Ineses Leišes pasūtītjuma darbs, kuram cits pēc cita sekoja pasūtījumi un atzinība profesionāļu vidū.

Agitai patīk gleznot akvareļa tehnikā un nu jau vairāk kā piecus gadud Agitas mīļākā tēma ir dzīvnieki, to portreti.

Pirms gleznot, Agitai svarīgi iepazīties ar savu modeli, zināt tā vārdu un raksturu. Tad seko darbs ar sajūtām, krāsām un Agitai raksturīgo meistarīgo triepienu un krāsu pludināšanu. Īpašu uzmanību Agita velta acīm, tās ir dvēseles spogulis ne tikai cilvēkiem.

Agitas darbi ir izjusti, sirsnīgi un dzīvespriecīgi, kā viņa pati.

Agita par sevi:

Esmu laimīga, ka atsāku gleznot un no jauna atklāju akvareļa tehnikas bagātās, nejaušības pilnās glezniecības iespējas. Man patīk darīt to, kas man ļoti labi sanāk.Man patīk gleznot dzīvniekus !

Dzīvnieki ir patiesi, atklāti un brīvi savās izpausmēs. Man ir svarīgi sajust raksturu. Tas ir patiesi interesants darbs. Gleznojot dzīvniekus gūstu daudz prieka un svaigas iedvesmas. Ir aizraujoši darīt to, kas rada pozitīvas emocijas, gan man, gan citiem.

Interesanti, kā viens mājdzīvnieka portreta pasūtījums ir nospēlējis izšķirošu lomu manā glezniecības tēmas izvēlē.

Publikai Agitas Zemītes personālizstāde „Čakijs” būs skatāma no 2. jūlija līdz 30. jūlijam “Galerijā M Māksla”, Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” pirmajā stāvā, Rīgā, Mūkuslas ielā 71, katru dienu no plkst. 10:00 – 21:00.

Pierakstīties jaunumiem

Personas datu drošību un uzglabāšanu atbilstoši LR likumdošanai garantē LSREF3 Riga Plaza SIA.